Інтернет-магазин Комп'ютерна техніка
shop@computer-ok.net +38 (096) 6754200; +38 (095) 5953309; +38 (093) 6571141
Блог » 2013 » июля » 25 » Підключення двох комп'ютерів в мережу
00:26

Підключення двох комп'ютерів в мережу

На сьогоднішній час, коли практично у кожному будинку є комп"ютер чи ноутбук, часто виникає потреба об"єднати цю техніку в локальну мережу для спільного використання інтернету, обміну інформацією, розваг чи будь-яких інших цілей. Сьогодні є багато типів мереж, та засобів для їх створення. В даній статті ми поговоримо  про  можливість створення найпростішої, та найдешевшої мережі, яку може змонтувати кожен бажаючий в домашніх умовах не маючи спеціальних знань в даній галузі. Мова піде про те, як об"єднати в локальну мережу два комп"ютери за допомогою кабелю "вита пара".

Для створення такої мережі нам необхідно:

  1. комп"ютер (ноутбук, нетбук, моноблок) з мережевим виходом- 2 шт. Якщо немає мережевого виходу можна скористатись USB -> Lan адаптером
  2. кабель "вита пара" наприклад 5е UTP потрібної довжини 
  3. два конектори RJ-45
  4. обтискаючий інструмент(не обов"язково, 1 кабель можна обтиснути звичайною пласкою викруткою)

Ось і весь список.

 

Щоб наша мережа працювала необхідно виконати лише одну умову: правильно обтиснути кабель.

Є 2 схеми обтискання кабелів:

  • патч-корд схема або прямий кабель (в даній схемі для роботи мережі потрібний мережевий комутатор)
  • кросовер схема або скручений кабель


Саме другий варіант нас цікавить в цій статті.

 

Знімаємо 2-3см. ізоляції з кабеля  та розміщуємо провідники з однієї сторони кабеля так як показано на малюнку зліва, а з іншої так як на цьому ж малюнку справа. Вирівнюємо провідники, щоб всі були на одній лінії, та заправляємо в конектор RJ-45 , так, щоб нумерація провідників на конекторі, та на схемі співпадала, при цьому слідкуючи, щоб всі провідники увійшли в конектор на повну глибину. Заправляємо конектор з витою парою в обтискаючий інструмент та затискаємо до упору. Ще раз перевіряємо кабель, він не повинен рухатись в конекторі навічть при значному зусиллі. В результаті ми повинні отримати кабель з розміщенням провідників таким як показано на слідуючому фото.

Ось і все можна підключати комп"ютери до мережі. На жаль у такий спосіб можна об'єднати  лише 2 комп"ютера, для об'єднання більшої кількості ПК необхідний мережевий комутатор, про це у наступних статтях.

Переглядів: 2335 | Додав: upeyes | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ВВЕРХ